Батько в «декретній» відпустці або право батька на оформлення відпустки по догляду за дитиною до трьох років

Дата: 26.01.2021 15:39

Згідно із статтею 18 Закону України "Про відпустки" після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Крім матері дитини ця відпустка може бути використана повністю або частинами також:

батьком дитини;

бабою, дідом;

іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною;

особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину;

одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

Інколи трапляється, що жінка, яка є матір’ю дитини до трьох років змушена вийти на роботу до досягнення дитиною трирічного віку при цьому батько дитини   з об’єктивних причин не працює та відповідно не є застрахованою особою. В такому разі за бажанням обох батьків відпускною може скористуватись батько дитини..

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховуються як до загального так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю.  Тож безробітний батько може одночасно допомогти дружині по догляду за дитиною та заробити собі стаж для призначення пенсії ….

Для цього матері та батьку дитини необхідно звернутись до управління соціального захисту населення із відповідними заявами - матері про припинення виплати допомоги  по народженню дитини, а батькові про призначення таких виплат із зазначенням поважних причин наприклад вихід матері на роботу. Допомога  при народженні дитини надається лише одному з батьків дитини (опікуну),  який постійно проживає разом з дитиною (ст. 10 Закону № 107-VI від 28.12.2007). Одержувач допомоги при народженні дитини є застрахованою особою.

Нагадаємо, що сам по собі вихід жінки на роботу не припиняє виплату допомоги  при народженні дитини не залежно від повного чи не повного часу роботи.

За більш детальним роз’ясненням звертатись до Білокуракинського бюро правової допомоги, яке працює за адресою: смт. Білокуракине , вул. Базарна 13