Лозно-Олександрівська селищна військова адміністрація (громада)

Луганська область

Запобігання та протидія проявам корупції

Антикорупційна програма

Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади

на 2020 – 2022 роки

Антикорупційна програма ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади (далі – Антикорупційна програма)  розроблена відповідно до законів України ,,Про місцеве самоврядування в Україні”, ,,Про запобігання корупції”, ,,Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014 – 2017  рокиˮ, Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної   політики в   Україні   (Антикорупційної  стратегії)   на  2015 – 2017 роки, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 265, з метою запобігання та мінімізації корупційних правопорушень у діяльності ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади та створення дієвої системи протидії проявам корупції.

І. Визначення засад загальної відомчої політики щодо запобігання та протидії корупції у діяльності, ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади, заходи з їх реалізації, а також виконання антикорупційної стратегії та державної антикорупційної програми

Корупція  в  Україні  набула  ознак  системного  явища,  що  негативно впливає на всі сфери суспільного життя кожного регіону  та  країни в  цілому. Така ситуація потребує вжиття комплексу  системних  заходів, які мають відповідати специфіці цього явища у Лозно-Олександрівській об’єднаній територіальній громаді і базуватися на Антикорупційній стратегії.

Мета Антикорупційної програми – забезпечення виконання статті 19 Закону України ,,Про запобігання корупції”, Закону України ,,Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014−2017 роки” та  Постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 265 ,,Про затвердження Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) ”.

Проблему передбачається розв’язати шляхом об’єднання зусиль об’єднаної територіальної громади та громадських (неурядових) організацій, шляхом імплементації нових засад державної антикорупційної політики (Антикорупційна стратегія) на 2014−2017 роки, затвердженої Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1699-VII, а також належного впровадження нового базового антикорупційного законодавства, зокрема законів України ,,Про запобігання корупції” та ,,Про Національне антикорупційне бюро України”.

Для реалізації вищезазначеного необхідно створити ефективні механізми запобігання корупції та конфлікту інтересів, виявлення корупційних ризиків, що можуть виникнути у службовій діяльності посадових осіб ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади, та забезпечити своєчасне усунення умов та причин виникнення цих ризиків, запобігання порушенням етичних стандартів поведінки та організувати контроль за дотриманням правил щодо доброчесності, об’єктивності та неупередженості, компетентності та ефективності, належного виконання посадовими особами положень щодо відповідності прийнятих рішень вимогам законів та інших нормативно-правових актів.

ІІ.  Оціннювання корупційних ризиків у діяльності ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади, причини, що їх породжують, та умови, що їм сприяють

Здійснення об’єктивного оціннювання корупційних ризиків у діяльності ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади є необхідним кроком у запобіганні порушенням антикорупційного законодавства. Такий підхід надасть можливість забезпечити відповідність антикорупційних заходів специфіці діяльності та раціонально використовувати ресурси, що спрямовуються на проведення відповідної роботи.

Оціннювання корупційних ризиків у діяльності ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади здійснюється на виконання ст. 19 Закону України ,,Про запобігання корупціїˮ, рішень Національного агентства з питань запобігання корупції від 02 грудня 2016 року № 126 ,,Про затвердження Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів владиˮ, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2016 року за № 1718/29848 (далі – Методологія оцінювання), та від 19 січня 2017 року № 31 “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо підготовки антикорупційних програм органів владиˮ.

Оцінювання корупційних ризиків здійснюється згідно з робочим планом, що затверджений головою відповідної комісії з оцінювання корупційних ризиків та доводиться до членів комісії. Робочим планом визначається об’єкти оцінювання корупційних ризиків, джерела інформації для проведення оцінки, методи та способи оцінки корупційних ризиків, а також відповідальні особи та строки проведення.

Оцінювання корупційних ризиків членами комісії здійснюється за критеріями ймовірності виникнення ідентифікованих корупційних ризиків та наслідків корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією.

За підсумками проведеної роботи складається звіт за результатами оцінювання корупційних ризиків у діяльності ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади, який у встановленому порядку затверджується головою ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади. З урахуванням методології оцінювання звіт складається з двох елементів: опису ідентифікованих корупційних ризиків, чинників корупційних ризиків та можливих наслідків корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією, та таблиці оцінених корупційних ризиків та заходів щодо їх усунення.

Опис ідентифікованих корупційних ризиків, чинників корупційних ризиків та можливих наслідків корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією, наведено в додатку 1 до рішення ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади.

ІІІ. Заходи щодо усунення виявлених корупційних ризиків, осіб, відповідальних за їх виконання, строки та необхідні ресурси

Заходи стосовно усунення виявлених корупційних ризиків полягають у визначенні можливих механізмів протидії та запобігання корупційним ризикам, містять пропозиції щодо шляхів їх реалізації та спрямовані на ліквідацію або мінімізацію умов (причин) виникнення корупційних ризиків. 

Детальний опис заходів стосовно усунення (мінімізації) корупційних ризиків, строки виконання заходів та відповідальні особи за їх виконання, ресурси та очікувані результати наведено в Додатку 1 до рішення ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади.

IV. Процедури щодо моніторингу, оцінювання виконання та періодичного перегляду Антикорупційної програми

Уповноважений структурний підрозділ ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади забезпечує координацію діяльності структурних підрозділів ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади щодо  виконання заходів щорічної антикорупційної програми, узагальнює отриману у строки, визначені рішенням ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади про затвердження антикорупційної програми, інформацію відповідальних виконавців стосовно виконання цих заходів, а також щоквартально проводить оцінку результатів здійснення заходів за критеріями фактичного виконання заходів та їх впливу на очікувані результати з усунення або мінімізації корупційного ризику й оформлюється її у спеціальному звіті.

За результатами моніторингу ефективності запланованих заходів, за наслідками проведеного оцінювання результатів їх здійснення, а також після проведення додаткового оцінювання  корупційних ризиків до Антикорупційної програми можуть вноситись зміни та/або доповнення.

Законом України ,,Про запобігання корупції” визначено, що антикорупційні програми погоджуються Національним агентством з питань запобігання корупції, тож у разі надання ним обов’язкових для розгляду пропозицій та зауважень до Антикорупційної програми, вона підлягає перегляду та/або доопрацюванню у строки, визначені Національним агентством з питань запобігання корупції.

V. Інші заходи спрямовані на запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням заходи

З метою отримання інформації про корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення в раді Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади створюється постійно діюча пряма телефонна лінія ,,Суспільство проти корупціїˮ, номер телефону якої необхідно розмістити на сайті ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади.

Керівники структурних підрозділів ради Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади, які відповідають за координацію роботи комунальних підприємств, установ та закладів здійснити та вжити заходів, які є необхідними та обґрунтованими для запобігання і протидії корупції у діяльності юридичної особи, а також регулярне оцінювання корупційних ризиків у її діяльності.

Здійснюється координація діяльності комунальних підприємств, установ, закладів щодо розроблення у випадках, визначених ст. 62 Закону України ,,Про запобігання корупціїˮ порядку Антикорупційної програми юридичних осіб, які в обов’язковому порядку затверджуються їх керівниками.

Більш детально за посиланням:

ПРОГРАМА ТА ПЛАН АНТИКОРУПЦІЙНИХ ЗАХОДІВ

Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь