Розірвання шлюбу за правилами спрощеного позовного провадження
Розірвання шлюбу за правилами спрощеного позовного провадження
Зміни у законодавстві щодо розгляду справ про розірвання шлюбу у порядку спрощеного позовного провадження набули чинності 08 лютого 2020 року.
Відповідно до частини четвертої статті 274 Цивільного процесуального кодексу України розірвання шлюбу в судовому порядку може здійснюватися за правилами спрощеного позовного провадження.
|
Для того, щоб розірвання шлюбу здійснювалося за правилами спрощеного позовного провадження, потрібно подати клопотання у письмовій формі одночасно із поданням позовної заяви, або таке клопотання може міститися у позовній заяві (частина перша статті 276 Цивільного процесуального кодексу України).
Строк
Відповідно до статті 275 Цивільного процесуального кодексу України, справи в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються судом протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Додатково !
Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений будь-ким з подружжя у випадках:
-
вагітності дружини;
-
протягом одного року після народження дитини.
Винятки:
1) позов може бути подано у разі, коли один з подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини (право на розірвання шлюбу за таких обставин не пов'язується з винесенням судом обвинувального вироку);
2) позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини може бути подано, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою у встановленому порядку шляхом подання заяви про визнання батьківства;
3) чоловік або дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.
Білокуракинське бюро правової допомоги
вул. Базарна, 13, смт.Білокуракино, 92200,
(06462) 2-26-91
Bilokurakynske@legalaid.kh.ua