Безоплатна правова допомога – це правова допомога, яка гарантується державою

Дата: 08.02.2022 09:57

Порядок  надання безоплатної правової допомоги визначено Законом України «Про безоплатну правову допомогу»

На сьогодні усі особи, які перебувають під юрисдикцією України мають можливість отримувати  безоплатно такі види правових послуг, як надання консультацій і роз’яснень з правових питань, складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до медіації.

Крім того, деякі категорії громадян, окрім вище зазначеного мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, тобто мають право безоплатно отримати такий вид послуги як представництво інтересів в суді та складання заяви до суду .

До таких категорій зокрема відносяться :

• малозабезпечені особи, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, затвердженого законом;

• інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;

• діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;

• внутрішньо переміщені особи;

• ветерани війні, учасники АТО, інші особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни,гарантії їх соціального захисту.

Вичерпний перелік осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, та види правових послуг, які можуть надаватися, наведені у статтях 13,14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»

Для отримання послуги представництво інтересів в суді  або складання заяви до суду треба звернутися до одного з місцевих центрів або бюро правової допомоги та підтвердити свою належність до однієї з категорій, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Єдиний номер контакт-центру системи безоплатної правової допомоги –

0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Отримати правову послугу на території смт. Білокуракине можна безпосередньо у секторі «Білокуракинське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомогу Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Білокуракинське бюро правової допомоги

вул. Базарна, 13, смт. Білокуракине, 92200,