Як дати прихисток дитині що лишилась без батьківського піклування під час війни

Дата: 25.01.2023 23:04

Процедура встановлення опіки або всиновлення достатньо складна, однак на період воєнного стану були внесені певні зміни в законодавстві. Тому діти котрі лишились без батьківського піклування, через те що місцезнаходження батьків або законних представників невідоме можуть бути тимчасово влаштовані в сім’ї.

Право тимчасово прихистити дитину, яка опинилася без батьків у воєнний час, мають особи, які перебувають у сімейних, родинних відносинах (в тому числі хрещені батьки). Для цього їм потрібно звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання чи перебування дитини й надати такі документи:

- заяву;

- копію паспорта;

- документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки з дитиною;

- довідку від нарколога та психіатра про відсутність перебування на обліку;

- довідку про наявність чи відсутність судимості опікуна (її можна отримати онлайн через портал «Дія»).

Термін розгляду документів – один місяць. Після позитивного рішення служба у справах дітей видає наказ про тимчасове влаштування дитини. Він і є підставою для її тимчасового перебування в сім’ї родичів. Також наказ дає право представляти інтереси дитини перед третіми особами.