ДСНС і ЮНІСЕФ запустили кампанію про безпеку вдома в умовах війни
В Україні стартувала інформаційна кампанія «Безпека вдома під час війни», покликана підвищити обізнаність українців із правил безпечної поведінки з генераторами, газовими пальниками, системою пічного опалення та свічками у разі відсутності електроенергії та тепла. Кампанію впроваджує Державна служба України з надзвичайних ситуацій спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
З початку 2023 року в Україні зафіксовано 2710 пожеж. Значна частина з них — це побутові пожежі, спричинені неправильним використанням альтернативних засобів обігріву та освітлення. За даними Міністерства охорони здоров'я України, у період з листопада по грудень 2022 року встановлено 868 випадків отруєнь чадним газом, з них 215 постраждалих — це діти. Недостатня обізнаність людей щодо того, як користуватися цими приладами, заподіює непоправну шкоду майну та здоров’ю українців, а часто й коштує життя.
Дотримуйтеся таких правил безпеки:
• Генератор виділяє чадний газ, тому має розміщуватися лише на вулиці, на відстані щонайменше 6 метрів від вікон та дверей.
• Туристичні пальники небезпечні для використання вдома! Вмикайте надворі або у вентильованому приміщенні. Користуйтеся тільки сертифікованими та дотримуйтеся інструкції виробника. Газові пальники призначені для розігріву їжі тільки в невеликому посуді. Гріти щось довго - небезпечно!
• Перевірте пічку та димохід перед початком використання. Якщо димохід непрочищений, а на пічці є тріщини, буде біда!
• Свічка має стояти на стійкій поверхні якомога далі від легкозаймистих матеріалів.
• Одночасно вмикати всі прилади вдома небезпечно — це може перевантажити електромережу.
Більш детально за посиланням https://dsns.gov.ua/uk/news/ostanni-novini/dsns-i-iunisef-zapustili-kampaniiu-pro-bezpeku-vdoma-v-umovax-viini?fbclid=IwAR1mcfJog5lksBXOOXYz81KZu5V7y8uG6MDQx7eV58g2dUPoI2MC_lyLvYY