27 січня увесь світ вшановує пам’ять про умисно винищених під час Другої світової війни євреїв і представників інших нацменшин
27 січня увесь світ вшановує пам’ять про умисно винищених під час Другої світової війни євреїв і представників інших нацменшин. Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту покликаний щорічно нагадувати про цю всесвітню трагедію. В Україні цього дня також згадують загиблих в урочищі Бабин Яр, яке було місцем масових розстрілів.
День пам’яті проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.
«Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…», – йдеться в резолюції.
Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття документа ООН.
Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.
Цього дня, українці разом зі світовою спільнотою згадують невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом та примусовою працею....