МОН, ЮНІСЕФ і Мінцифра запускають новий освітній серіал «Бути ПОРУЧ» про підтримку психічного здоров’я на порталі Дія.Цифрова освіта

Дата: 09.02.2023 20:49

Фото без описуВійна в Україні спричинила великий стрес як у дорослих, так і в дітей. Докорінні зміни в житті, відчуття невизначеності та небезпеки, вимушене переміщення — все це дуже засмучує та посилює тривожність.

Розроблений Міністерством освіти і науки спільно з ЮНІСЕФ для порталу «Дія.Цифрова освіта» серіал допоможе вчителям, вихователям, волонтерам і всім, хто працює з дітьми, краще зрозуміти почуття та емоційні реакції малечі. Опікуни дітей мають змогу навчитися надавати їм необхідну підтримку, в належний спосіб реагуючи на несподівані ситуації й застосовуючи методи заспокоєння.

Слухачі курсу після його завершення отримають сертифікати.

Для чого українцям потрібен цей серіал?

• Щоби зрозуміти, як війна впливає на дітей і чим може допомогти спеціаліст.

• Щоб отримати рекомендації щодо того, як уникнути повторної травматизації дитини, як побудувати спілкування з нею, як почати розмову про важкий досвід.

• Щоб навчитися розпізнавати посттравматичний стресовий розлад за його симптомами.

• Щоб набути навички підтримки психічного здоров’я дітей під час навчання.

• Щоб дізнатися, як правильне харчування та фізична активність можуть допомогти покращити психічне здоров’я.

• Щоб навчитися застосовувати прості практики для відновлення власного спокою та стабілізації стану дітей, формування психологічної стійкості.

Для кого призначений цей серіал?

Для педагогів, психологів, соціальних працівників, а також інших фахівців, які працюють із дітьми.

Серіал містить три модулі:

Модуль 1 — Як війна впливає на дітей.

Модуль 2 — Чим спеціалісти можуть допомогти дітям.

Модуль 3 — Підтримка психічного здоров’я дітей і фахівців.

Кількість серій: 11.

Тривалість кожної серії: 5–20 хвилин.

Подивитися серіал можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/.../buty-poruch-kurs-z-osnov...