Дата: 04.06.2023 11:17

Фото без опису4 червня - День пам’яті  дітей, загиблих в результаті збройної агресії Російської Федерації проти України

Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії заснувала
Генеральна Асамблея ООН. Він відзначається щороку 4 червня. Україна приєдналася до відзначення цієї дати у 2021 році. Українські діти потерпають від рук агресора, починаючи з 2014 року. Росіяни не просто крадуть дитинство українців, вони забирають життя наших дітей.
 Лише з початку повномасштабного вторгнення в Україні офіційно
Загинуло- 485 , поранено-1005, зникло безвісти- 389, депортовані- 19505 дітей. У зв’язку з тим, що у деяких населених пунктах області і зараз
тривають інтенсивні бойові дії, а деякі населені пункти тимчасово
окуповані, встановити точну кількість загиблих та поранених дітей
неможливо.
За кожним обірваним чи скаліченим дитячим життям стоїть злочин російської держави-окупанта та її армії. Ці злочини не мають строку давності, росія обов’язково понесе за них відповідальність, як і за всі свої дії проти нашої країни.
Памʼять про українських загиблих дітей буде вічним шрамом та
однією з найболючіших сторінок нашої історії;
https://childrenofwar.gov.ua за цим посиланням ви перейдете на платформу, яка була створена Міністерством реінтеграції разом з Національним інформаційним бюро за дорученням Офісу Президента України. Тут ви можете побачити дані щодо вбитих, поранених, депортованих, зниклих безвісти дітей та  почути дитячі розповіді про пережиті ними страшні події  російської окупації.
 Факти вбивства  та поранень українських дітей, сексуального насилля над ними, їх депортації та примусового переміщення росією є свідченням геноциду українського народу через дітей та злочинів проти людяності.
Україна робить все можливе для того, щоб зберегти дітей та захистити їх права попри агресію Російської Федерації. Діти – це майбутнє будь-якої нації і державою робиться все для того, щоб забезпечити психологічну, медичну та соціальну підтримку дітей, отримання ними освіти.