До дня пам'яті жертв у Бабиному Яру
82 роки тому у Києві відбулись масові розстріли у Бабиному Яру — було вбито 33 771 людину (29-30 вересня 1941 року)
Бабин Яр – це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Тут в роки нацистської окупації України було розстріляно понад 100 тисяч мирних жителів, військовополонених, підпільників, партизанів, заручників, членів ОУН, психічнохворих та інших. Нацистські карателі знищували людей за національною та ідеологічною ознакою, а також тих, хто чимось не догодив владі «вищої раси».
У 1946 році на Нюрнберзькому процесі, згідно з висновками спеціальної державної комісії для розслідування нацистських злочинів під час окупації Києва, наводилася лише приблизна оцінка – близько 100 тисяч осіб. У різних публікаціях даються різні цифри загальної кількості знищених у Бабиному Яру — приблизно від 70 тисяч до 200 тисяч осіб.
Те, що відбулося, увійшло в історію як одна з наймасовіших акцій знищення мирного населення в ході Другої світової війни. Масові розстріли євреїв відбувалися і в інших містах України, але саме Бабин Яр назавжди став символом катастрофи на пострадянському просторі.
Сьогодні ми є свідками страшних подій, що знову розгортаються на території нашої держави. Окупанти безжально винищують цивільне населення нашої країни, зухвало порушуючи права людини, закони ведення війни, норми міжнародного права. У розумінні країни-агресора бути українцем – найтяжча провина, підтримувати Україну – бути ворогом «русского мира».
Буча, Ірпінь, Бородянка, Ізюм, Маріуполь... Це болючі, криваві рани в наших серцях. Але ті нелюди, які вчиняли ці страшні злочини, так само, як і нацисти 82 років тому, будуть обов’язково справедливо покарані…
Вічна пам’ять жертвам трагедії Бабиного Яру.